13.01.2018

Складові успіху від Сергія Шапрана

Нинішню металургію в Україні вважають перспективною далеко не кожен працюючий в цій галузі. Що вже говорити про свідків третьої промислової революції, які стверджують про повну заміну металів при виробництві продукції. Броварський алюмінієвий завод також не відразу досяг успіху на ринку металургії.

У далекому 1979 році поблизу столиці в місті Бровари було засновано перший в Україні завод з виробництва алюмінієвого профілю. Протягом 80-х років минулого століття він став єдиним на території країни підприємством, яке запровадило технологію виробництва профілів в умовах повного циклу з використанням безвідходних технологій. А потім пішли два похмурих десятиліття падіння і розвалу. Та, певно, завод під щасливою зіркою народився: у 2011 році підприємство набуває група компаній ALUMETA Group.

За півтора роки новій команді вдалося запустити інструментальний, ливарний, пресовий, гальванічний та малярний цехи. У свою чергу, це дало можливість випускати алюмінієві профіль і будівельні конструкції (сьогодні це понад 8 тисяч найменувань алюмінієвого профілю різного напрямку і конфігурацій) і, навіть, виготовляти товари широкого вжитку. Після успішної модернізації виробництва завод працює цілодобово і успішно експортує свою продукцію в більше,  ніж в 30 країн Європи і Близького Сходу.

 

 Сергій Шапран про успіхи

«Є, звичайно, фундамент, без якого не обійтися. Необхідно було відродити виробництво в основних цехах, завдяки чому можна було розвиватися далі - лити заготовки різних діаметрів, наносити гальванозахисне покриття на продукцію і т.д. Потім головні напрямки були виділені в окремі компанії. Так виникли BRAZ CONSTRUCTION (інжинірингова компанія, виробник алюмінієвих профільних систем під торговою маркою «BRAZCON»), BRAZ LINE (проектування, виробництво і продаж виробів з алюмінієвого профілю, лідер в сегменті виробів для внутрішньої обробки приміщень), ACORE Development Group - (будівельна компанія) », - розповідає власник Alumeta Group Сергій Шапран.

Часом відкрити для себе випуск нової продукції допомагає незадовільне розв'язання звичайних питань, пов'язаних з тією ж модернізацією і переоснащенням. Якось в одному з цехів заводу вирішили поміняти світильники, зокрема, перейти з ламп розжарювання на більш економні світлодіоди. Запросили фахівців, ті все порахували, і в підсумку сума виявилася надто великою.

«Ми почали розбиратися і зрозуміли, що нам просто завищують ціни, причому необгрунтовано. Наприклад, стверджували, що менш потужні світлодіодні світильники вимагають заміни проводки, яка витримувала потужніші лампи розжарювання. Довелося робити все самим», - згадує Сергій Шапран.

Так почалося виробництво систем світлодіодного освітлення для зовнішнього застосування, які, до речі, в порівнянні з традиційними джерелами світла, економлять до 70% електроенергії, що становить велику вигоду для комунальних господарств міст і сіл. При цьому рівень освітлення набагато вище. Так і з'явилася ще одна галузь роботи холдингу.

Більш розширене інтерв'ю читайте на UBR.

КОМПАНІЇ ALUMETA

Броварський алюмінієвий завод (торгова марка BRAZ) — це потужне українське інноваційне підприємство замкнутого циклу з виробництва алюмінієвої продукції, яке входить до складу груп компаній ALUMETA Group.
Braz Construction - інжинірингова компанія, яка розробляє комплексні та високотехнологічні фасадні рішення для офісних і житлових просторів різної складності і конфігурації.
Компанія Braz Line - лідер на українському ринку в сегменті проектування, виробництва і дистрибуції виробів з алюмінієвого профілю, будівельних інструментів, декору та інших виробів.
ACORE Development Group - це проектно-будівельна компанія з повним циклом послуг: від розробки проектної пропозиції та будівництва до введення готового об'єкта в експлуатацію.