20.01.2019

Найкращим екологічним підприємством 2018 року став Броварський алюмінієвий завод

Сьогодні, коли наша країна переживає процес європейської інтеграції і відчуває гостру необхідність завойовувати нові ринки, як ніколи актуальними стають історії успіхів того бізнесу, який в наших непростих реаліях не тільки виходить на міжнародний рівень, але й піклується про екологію. У цьому році нагороду "Найкраще екологічне підприємство року Київської області" на Міжнародному екологічному форумі отримав Броварський алюмінієвий завод. Ми хочемо розповісти вам, у чому ж секрет успіху підприємства, яке ще на початку 2000-х років було на межі банкрутства, а тепер отримало "екологічного Оскара".

Завод з виготовлення алюмінієвого профілю був заснований в 1979 році. Плани стати єдиним на території України підприємством, яке повинно було експортувати продукцію в країни Балтії, Європи і СНД, на жаль, не здійснилися. У 1990-х - 2000-х роках підприємство опинилося в глибокій кризі. Завод, яким у ХХІ столітті управляли за старими, радянськими методами, абсолютно не відповідав вимогам часу і економіки, а матеріальна база не оновлювалася десятиліттями. Все це робило продукцію нерентабельною; про нові ринки і мови не могло бути. Розруха у виробничих цехах, величезні борги щодо зарплат робітникам і зрештою банкрутство підприємства стали головними ознаками того періоду. По суті, завод повільно вмирав, а для виходу з кризи потрібні сучасні, ефективні рішення, що відповідає викликам часу.

Принципово новий етап в житті і розвитку підприємства настав у травні 2011-го. Завод стає частиною групи компаній ALUMETA, на базі якого створена нова компанія - ТОВ "Броварський алюмінієвий завод", але зміни торкнулися не тільки назви. Були зроблені кардинальні, антикризові кроки зі створення сучасного підприємства, яке буде виробляти продукцію за світовими стандартами. Для досягнення цих цілей на завод були залучені виключно професіонали в своїй галузі. Склад топ-менеджменту був підібраний з європейських фахівців, які як ніхто краще знають специфіку і стандарти західного ринку. Інвестиції в нове обладнання дозволили досягти ідеальної якості продукції, яку визнали всі європейські країни. 

  

Хочеться відзначити, що відновлення подібного роду підприємства дуже ризиковане, що вимагає величезного досвіду, і далеко не кожній команді по плечу: іноді легше знести все дощенту, ніж модернізувати і відновлювати завод, який вже ні на що не годився.

Після повної модернізації виробництва групою компаній ALUMETA і завдяки успішному менеджменту асортимент продукції постійно збільшується і становить вже понад 12000 найменувань алюмінієвого профілю різного напрямку і конфігурацій. Зараз завод працює цілодобово і успішно експортує свою продукцію не тільки в Європу, але і в країни Близького Сходу.

"Перевагами заводу є постійний розвиток і впровадження новітніх технологій, наявність висококваліфікованих фахівців з міжнародним досвідом та використання сучасного обладнання", - заявляє власник Броварського алюмінієвого заводу Сергій Шапран.

Щорічно Броварський алюмінієвий завод виробляє понад 4000 тонн конструкційних елементів для альтернативних джерел енергії - сонячних батарей. Так як майбутнє саме за "зеленими" технологіями, подібні проекти втілюються працівниками заводу з величезним задоволенням. Саме підприємство неодноразово ставало переможцем тендерів на участь у масштабних міжнародних проектах у цій області. 

Екологічним нормам керівництво підприємства приділяє особливу увагу: алюмінієва продукція відповідає українським, а також міжнародним стандартам якості і безпеки, вона сертифікована і відповідає усім вимогам REACH RoHs.

        

Що стосується екології, то значна частина продукції виробляється методом вторинного переплаву алюмінієвого брухту. Переробляючи вторинний алюміній, підприємство дає цьому цінному ресурсу нове життя, подібна практика на інших українських алюмінієвих підприємствах відсутня. Також підприємство впровадило технологію переробки шлаку, завод успішно переробляє відходи виробництва та значно здешевлює процес виробництва продукції.

Броварський алюмінієвий завод успішно довів, що турбота про екологію – це не тільки відповідально, але й вигідно. Саме це ілюструє той факт, що інші підприємства, відзначені "ЕкоОскаром", - класичні гіганти важкої промисловості, такі як "Запоріжсталь" і підприємства групи "ДТЕК", - мали набагато довшу історію і великі фінансові ресурси. Приклад алюмінієвого заводу в Броварах доводить, що екологічні і виробничі інновації при високому рівні менеджменту не тільки можливо застосувати на практиці, вони можуть стати візитною карткою заводу і невід'ємною частиною його історії успіху.

КОМПАНІЇ ALUMETA

Броварський алюмінієвий завод (торгова марка BRAZ) — це потужне українське інноваційне підприємство замкнутого циклу з виробництва алюмінієвої продукції, яке входить до складу груп компаній ALUMETA Group.
Braz Construction - інжинірингова компанія, яка розробляє комплексні та високотехнологічні фасадні рішення для офісних і житлових просторів різної складності і конфігурації.
Компанія Braz Line - лідер на українському ринку в сегменті проектування, виробництва і дистрибуції виробів з алюмінієвого профілю, будівельних інструментів, декору та інших виробів.
ACORE Development Group - це проектно-будівельна компанія з повним циклом послуг: від розробки проектної пропозиції та будівництва до введення готового об'єкта в експлуатацію.