20.12.2017

Alumeta - інтерв'ю дає голова холдингу Сергій Шапран

Броварський алюмінієвий завод (Браз), в складі холдингу ALUMETA,  очолив список найбільших виробників алюмінієвого профілю в Україні за даними 2017 року.

Журналіст редакції дізнався, з чого починалося становлення заводу і як Броварському алюмінієвому заводу вдалося з практично покинутого підприємства вирости в лідера ринку. Про успіхи й падіння ми дізналися у першої особи, засновника інвестиційного холдингу Alumeta Сергія Шапрана.

 

Хто такий Сергій Валентинович Шапран, коротка біграфія.

Сергій Валентинович Шапран - це молодий 33-річний український підприємець, засновник і глава інвестиційного холдингу Alumeta, власник Броварського алюмінієвого заводу.

Сергій Валентинович, розкажіть нашим читачам про історію Броварського алюмінієвого заводу.

Броварський алюмінієвий завод був заснований в 1979 році як перше підприємство з виготовлення алюмінієвого профілю в Україні. Але з розпадом Радянського союзу завод наздоганяє та ж доля. До 2010 року завод прийшов до повного занепаду. Устаткування було не просто зупинено: почалася його розпродаж і навіть здавання окремих вузлів і агрегатів на металобрухт.

Однак в 2011 році ми придбали підприємство і поставили собі за мету не тільки його відродити, але і наростити технічні, технологічні і маркетингові можливості. Перш, ніж закрити операцію в 2011-му, я кілька місяців вивчав те, що залишилося від заводу. Зараз і сам не розумію, як зважився на такий крок. Напевно, був молодий і зухвалий. В останні сім років підприємство щорічно нарощує виплавку алюмінію на десятки відсотків, регулярно розширює асортимент профілів, які використовуються в різних сферах.

 

Завдяки чому завод став лідером ринку? Що Вас відрізняє від конкурентів?

Сьогодні ми вже поставляємо продукцію в більше, ніж 30 країн світу. Основними країнами, з якими ми зараз працюємо, є Польща, Німеччина, Франція, Білорусь і Прибалтика. Але ми також впевнені, що нам є чим зацікавити країни Близького Сходу і африканського континенту.

Великий інтерес до нас, як до виробника досягається, можливо, завдяки тому, що ми не просто розуміємо, що ринок, галузі і конкуренти постійно розвиваються, а й випереджаємо їх. Найважливіше, що ми сьогодні дійсно маємо повномасштабне сучасне виробництво замкнутого циклу - від виробництва алюмінію до готового виробу. Це завод-гігант, який має кілька напрямків і розгалужену інфраструктуру збуту. Що стосується нових проектів, то до кожного у нас індивідуальний підхід. Ми завжди докладаємо всі наші знання, вміння і досвід для того, щоб перевершити очікування клієнтів і зробити щось більше, ніж просто виконати замовлення.

Завод має сертифікати ISO, СЄ і DIN. Оскільки у нас різні напрямки, продукція заводу сертифікована відповідно до вимог REACH RoHs, яка дозволяє нам працювати з такими галузями, як харчова промисловість.

Ми постійно рухаємося вперед, ми хочемо більшого, хочемо розвитку і розширення ринку.

 

Розкажіть, яке відношення до заводу має Alumeta?

Броварський алюмінієвий завод - це частина промислово-інвестиційного холдингу Alumeta. У нього також входять ще 3 компанії і успішно реалізують свої проекти вже більше 6 років.

Лідером холдингу є Броварський алюмінієвий завод, який має більше 12 000 видів виробів, що продаються не тільки в Україні, а й за кордоном. Алюмінієвий завод працює 365 днів у році 24 години на добу, завантаженість на кілька місяців вперед. Завод - незалежна компанія з замкнутим циклом виробництва. Саме його в 2011 році викупила Alumeta.

Рештою 3-ма компаніями є Braz Line, Braz Construction і ACORE Development Group.

Компанія Braz Line займається продажем алюмінієвого продукту для кожного українця: пороги, будівельні правила, конструкції для LED-ламп і т.д.

Компанія Braz Construction - це інжинірингова компанія, яка має своє конструкторське бюро і розробляє алюмінієві системи такі, як віконні та дверні фасади, офісні перегородки, навісні вентильовані фасади.

ACORE Development Group - це будівельна компанія, яка займається будівництвом, реконструкцією, капітальним ремонтом торгових, офісних і розважальних центрів. Це компанія, яка споживає і системи Braz Construction і продукцію Braz Line.

 

З якими проблема Ваш доводиться стикатися у своїй роботі?

Проблеми є скрізь і основна проблема у нас - це кадри. Тому що на сьогоднішній момент всі хочуть бути економістами, юристами, бухгалтерами, але ніхто не хоче бути електриком, сантехніком або гідравліки. Тому є проблема зацікавленості молоді в роботі на виробництві. Ми зі свого боку впровадили в виробничий процес навчання. Ми беремо молодих фахівців і навчаємо їх. У нас підписані договори з вищими навчальними закладами, і ми беремо на практику студентів.

Коли ми запускали завод, то він до цього 2 роки не працював, він фактично стояв, вирізував на металобрухт. Цей процес зайняв у мене 1,5-2 місяці, щоб знайти старі кадри, які хоч щось пам'ятають, щоб запустити технологію, тому що вона дуже складна. На даному етапі найдосвідченішому нашому співробітнику 76 років.

 

Як вам вдається витримувати конкуренцію на глобальному ринку?

Все просто і складно водночас. Співвідношення ціна-якість, швидкість прийняття рішень, активний менеджмент, міжнародна команда професіоналів (у нас працює багато іноземців з глобальним бекграундом), швидка і якісна модернізація виробничих потужностей, розуміння трендів і проактивне реагування, робота на випередження. Звичайно, свої плоди дає впровадження в компанії нової системи мотивації персоналу та індивідуальний підхід до кожного клієнта. Комплексна і якісна робота дозволяє нам витримувати не тільки внутрішню, але і глобальну конкуренцію, займати лідируючі позиції і постійно розвиватися.

Також запорукою успіху є постійна модернізація, яка дозволяє виробляти продукцію, яка задовольняє всі вимоги клієнтів. Ще одна наша особливість це освоєння суміжних сегментів ринку або адаптація продукції для цих ділянок. Наприклад, ми виготовляємо елементи для сонячної енергетики, а також для LED-освітлення.

 

Як на даний момент модернізується завод?

2017 рік Броварський алюмінієвий завод почав з оновленим екструзійним виробництвом, запустивши нові преси. До чотирьох вже працюючим пресовим лініях додали ще дві, загальною продуктивністю 2 тис. тон. Прес із зусиллям 1,1 тис. тон працює з циліндричними стовпами діаметром 127 мм і максимальною довжиною заготовки 600 мм. Другий прес із зусиллям 2 тис. тон призначений для роботи з циліндричними стовпами діаметром 178 мм і заготовками довжиною 900 мм. Нові агрегати здатні виробляти профіль вагою від 90 грам до 30 кг. Преси працюють в автоматичному режимі.

 

Якими проектами Alumeta Ви пишаєтеся?

Я пишаюся тим, що з металу Броварського алюмінієвого заводу вже побудовано кілька електростанцій в Україні. Нещодавно реалізована перша черга великого проекту в Білорусі - на 57,8 МВт. Приводом для гордості є і унікальність нашого алюмінію - для сонячних панелей (сонячної енергетики) необхідний алюміній зі спеціальними технічними параметрами. Вони досягаються двома шляхами: це або термообробка профілю (додаткове загартовування), або для проектів з підвищеним навантаженням - особливий тип сплаву EN AW 6282. Такі технічні параметри досягаються шляхом водного охолодження в процесі екструзії. Устаткування для цього в Україні є в єдиному екземплярі - у нас на заводі.

Ще я дуже гордий за те, що ми робимо наше місто Бровари краще. З недавніх пір ми освоїли виробництво систем світлодіодного освітлення. Силами компанії проведена заміна освітлення кількох тисяч вуличних світильників, замість ртутних ламп високого тиску типу ДРЛ на основних автомагістралях і центральних вулицях міста Бровари. Тепер там вночі світло, як вдень. Місцева влада не натішиться - адже витрати скоротилися, а освітлення покращилося. Однак масштабування цього досвіду просувається повільно. Не допомагає навіть те, що більшість тендерів проводиться через систему держзакупівель ProZorro. Місцева влада у вимогах до постачальників систем освітлення прописують різні критерії, через які переможцем далеко не завжди стає постачальник оптимального рішення. Але ми вважаємо, що показник освітленості набагато важливіше. Результатом переходу на високоякісні світлодіодні світильники, виготовлені з нашого алюмінію, для м. Бровари стало збільшення освітленості на вулицях і автомагістралях до 6,5 раз.

 

Поділіться планами на найближче майбутнє Alumeta і Броварського заводу?

За виробництвом алюмінію на сьогоднішній момент ми є лідерами, ми найбільший завод, ми продовжуємо інвестувати, ми модернізуємо підприємство. Плануємо найближчим часом підвищити виробництво алюмінієвих виробів до 3000 тон в місяць. Ми є найбільшими в Україні, але хочемо увійти в 5-ку в Європі для того, щоб розвивати наші компанії в подальшому. Найголовніше - це не зупинятися і постійно рухатися вперед!

 

Спасибі Вам велике за інтерв'ю!

 

КОМПАНІЇ ALUMETA

Броварський алюмінієвий завод (торгова марка BRAZ) — це потужне українське інноваційне підприємство замкнутого циклу з виробництва алюмінієвої продукції, яке входить до складу груп компаній ALUMETA Group.
Braz Construction - інжинірингова компанія, яка розробляє комплексні та високотехнологічні фасадні рішення для офісних і житлових просторів різної складності і конфігурації.
Компанія Braz Line - лідер на українському ринку в сегменті проектування, виробництва і дистрибуції виробів з алюмінієвого профілю, будівельних інструментів, декору та інших виробів.
ACORE Development Group - це проектно-будівельна компанія з повним циклом послуг: від розробки проектної пропозиції та будівництва до введення готового об'єкта в експлуатацію.