21.05.2019

Високотехнологічні ринки обирають алюміній - CCO BRAZ Марчін ГОНСЬОРОВСЬКІЙ

Альтернативні види енергетики в Україні демонструють помітне пожвавлення. За 2018-2019 наша країна за загальними потужностями СЕС досягла показника до 2229 МВт з 793 МВт - таким чином, за даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження, потужності збільшилися в 2,8 рази. 

На думку CCO BRAZ, найбільшого виробника пресованих виробів і конструкцій з алюмінієвих сплавів Марчіна Гонсьоровського, попит на конструкції для виробництва альтернативної енергетики буде тільки зростати, проте українська економіка повинна пройти шлях глибокого реформування, щоб вітчизняний виробник відчував себе комфортно на ринку.

Як ви вважаєте, чи виросте споживання металоконструкцій в 2019 році за рахунок буму у відновлюваній енергетиці?

Звісно. Попит зараз тільки збільшується, він піде за ринком і буде рости, але для кольорової металургії є і небезпечний момент, який полягає в тому то, що останні півроку інвестори, застосовуючи більш дешеві матеріали, намагаються знизити ціну самої конструкції. Навіть не змінюють алюміній на оцинковану сталь, а роблять її просто зі сталі, яка згниє і в процесі експлуатації станції доведеться міняти дані елементи. Алюміній - довговічний високотехнологічний матеріал і його собівартість не падає до певного рівня. Після закінчення періоду експлуатації, коли інвестор захоче утилізувати станцію, він зможе отримати близько 40-60% від початкових вкладень від алюмінієвих складових. Так думають всі високотехнологічні ринки. Так, при первинній оцінці вартості потрібно інвестувати більше, але в результаті опиняєшся у виграші.

Які перспективи у BRAZ як у виробника металу для сонячних панелей?

Я вважаю, що відмінні. У будь-якому випадку є інвестори, які готові інвестувати більше і їм не доведеться через якийсь період щось міняти. Ми щомісяця виробляємо близько 300 тонн профілів для конструкцій під сонячні панелі.

Як вам бачиться реформування і підтримка бізнесу в цьому секторі?

На жаль, у нас немає комплексних умов для створення прийнятого в світі структурного бізнес-клімату і немає комплексного підходу в розвитку тієї ж альтернативної енергетики. Якщо брати Європу, США, навіть Близький Схід, то в цих країнах під програму підтримки бізнесу робиться вся інфраструктура: тобто спочатку залучаються виробники, їм даються дешеві кредити, земля під виробництво, зменшується податкове навантаження. Робиться це державою з метою побудувати виробничий парк, залучити нові технології, створити робочі місця, для того щоб виготовляти якомога більше комплексниепродукти. Таким чином країна підвищує свій продуктивний потенціал і ВВП. В результаті через його зростання, додаткових надходжень до бюджету країни, і фінансуються програми підтримки бізнесу та розвитку альтернативної енергетики.

КОМПАНІЇ ALUMETA

Броварський алюмінієвий завод (торгова марка BRAZ) — це потужне українське інноваційне підприємство замкнутого циклу з виробництва алюмінієвої продукції, яке входить до складу груп компаній ALUMETA Group.
Braz Construction - інжинірингова компанія, яка розробляє комплексні та високотехнологічні фасадні рішення для офісних і житлових просторів різної складності і конфігурації.
Компанія Braz Line - лідер на українському ринку в сегменті проектування, виробництва і дистрибуції виробів з алюмінієвого профілю, будівельних інструментів, декору та інших виробів.
ACORE Development Group - це проектно-будівельна компанія з повним циклом послуг: від розробки проектної пропозиції та будівництва до введення готового об'єкта в експлуатацію.
Braz Trade – офіційний представник компанії BRAZ на європейському ринку з головним офісом у Варшаві.