27.11.2021

Сергій Валентинович Шапран: Броварський алюмінієвий завод – найуспішніший кейс

Вся металургійна галузь в Україні переживає не найкращі часи, ця ситуація тягнеться ще з 90-х років. Багато заводів не змогли гідно вийти з економічної кризи, їх робота частково скоротилася, а невеликі заводи взагалі закрилися.

 

На початку 2000-х років, Броварський алюмінієвий завод очолив молодий та амбітний Сергій Валентинович Шапран. Багато його колег та знайомих вмовляли відмовитися від цієї ідеї, але завзятість і праця дозволили перспективному бізнесменові підняти підприємство з колін.

 

У 2011 році завод BRAZ став частиною холдингу ALUMETA GROUP. Головним успіхом підприємства, як вважає Сергій Шапран, стало досягнення повного циклу  безвідходної технології. Завод почав працювати на повну потужність, починаючи від виробництва алюмінієвих деталей, до їх шліфування, пресування та пакування. Більше того, підприємство переробляє вторинну сировину, звідки одержує ще 30% алюмінію.

 

BRAZ – лідери на ринку продаж

У 2019 році велике та стабільне підприємство з виготовлення алюмінієвих деталей увійшло до топ-10 найкращих постачальників товарів та послуг. Цю аналітику проводило Головне управління регіональної статистики України на запит Всеукраїнського аналітичного центру.

 

За результатами цього дослідження компанія ТОВ «Броварський алюмінієвий завод» внесена до Реєстру Надійних та інвестиційно привабливих підприємств України.

 

Як зазначає бізнесмен та директор компанії Сергій Шапран, дані заслуги підприємство отримало за якісну роботу та турботу про екологію.

 

Успішний кейс бізнесмена включає:

  • збереження та вдосконалення основного роду діяльності. Підприємство повністю обладнане новою технікою, але, крім звичної роботи за верстатами, на виробництві модернізують і нові напрямки, які допомагають всебічно розвивати підприємство. Так компанія BRAZ запатентувала особисту марку профілю, який виготовляє відповідно до європейських стандартів;
  • постійний моніторинг ринку та пошук нових рішень. Підприємство не стоїть на місці, а постійно розвивається, досліджуючи ринок збуту готової продукції і на орієнтуючись потреби клієнта. Так підприємство відкрило патент на дочірню компанію – виробника LED освітлення та лампочок;
  • замкнутий цикл виробництва – компанія має 5 цехів, де поетапно відбувається весь процес виготовлення алюмінієвого профілю. Більше того, компанія самостійно переробляє вторинну сировину, тим самим отримуючи ще 30% алюмінію. Завдяки вторинній обробці, завод BRAZ отримує колосальну економію, адже навіть упаковку готової продукції виробляють на заводі, не переплачуючи за транспортування та упаковку іншим фірмам.

 

Варто зазначити, що у 2018 році підприємство вийшло у фінал проекту «ЕКОтрансформація -2018», оскільки це єдине підприємство в Україні, яке має блок очисних споруд, збудований згідно з нормами Європейського Союзу. Продукція холдингу повністю сертифікована та відповідає всім вимогам REACH RoHs.

КОМПАНІЇ ALUMETA

Броварський алюмінієвий завод (торгова марка BRAZ) — це потужне українське інноваційне підприємство замкнутого циклу з виробництва алюмінієвої продукції, яке входить до складу груп компаній ALUMETA Group.
Braz Construction - інжинірингова компанія, яка розробляє комплексні та високотехнологічні фасадні рішення для офісних і житлових просторів різної складності і конфігурації.
Компанія Braz Line - лідер на українському ринку в сегменті проектування, виробництва і дистрибуції виробів з алюмінієвого профілю, будівельних інструментів, декору та інших виробів.
ACORE Development Group - це проектно-будівельна компанія з повним циклом послуг: від розробки проектної пропозиції та будівництва до введення готового об'єкта в експлуатацію.